ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 11 23
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 11 23
ΑΕΛ 10 19
ΑΠΟΛΛΩΝ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 10 16
ΟΜΟΝΟΙΑ 10 16
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 11 16
ΑΠΟΕΛ 8 14
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 11
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 10 10
ΑΛΚΗ 11 9
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 11 8
ΑΡΗΣ 11 8
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 11 5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 11 23
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 11 23
ΑΕΛ 10 19
ΑΠΟΛΛΩΝ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 10 16
ΟΜΟΝΟΙΑ 10 16
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 11 16
ΑΠΟΕΛ 8 14
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 11
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 10 10
ΑΛΚΗ 11 9
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 11 8
ΑΡΗΣ 11 8
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 11 5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 11 23
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 11 23
ΑΕΛ 10 19
ΑΠΟΛΛΩΝ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 10 16
ΟΜΟΝΟΙΑ 10 16
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 11 16
ΑΠΟΕΛ 8 14
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 11
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 10 10
ΑΛΚΗ 11 9
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 11 8
ΑΡΗΣ 11 8
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 11 5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 11 23
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 11 23
ΑΕΛ 10 19
ΑΠΟΛΛΩΝ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 10 16
ΟΜΟΝΟΙΑ 10 16
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 11 16
ΑΠΟΕΛ 8 14
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 11
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 10 10
ΑΛΚΗ 11 9
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 11 8
ΑΡΗΣ 11 8
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 11 5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 11 23
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 11 23
ΑΕΛ 10 19
ΑΠΟΛΛΩΝ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 10 16
ΟΜΟΝΟΙΑ 10 16
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 11 16
ΑΠΟΕΛ 8 14
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 11
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 10 10
ΑΛΚΗ 11 9
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 11 8
ΑΡΗΣ 11 8
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 11 5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 11 23
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 11 23
ΑΕΛ 10 19
ΑΠΟΛΛΩΝ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 10 16
ΟΜΟΝΟΙΑ 10 16
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 11 16
ΑΠΟΕΛ 8 14
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 11
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 10 10
ΑΛΚΗ 11 9
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 11 8
ΑΡΗΣ 11 8
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 11 5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 11 23
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 11 23
ΑΕΛ 10 19
ΑΠΟΛΛΩΝ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 10 16
ΟΜΟΝΟΙΑ 10 16
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 11 16
ΑΠΟΕΛ 8 14
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 11
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 10 10
ΑΛΚΗ 11 9
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 11 8
ΑΡΗΣ 11 8
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 11 5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 11 23
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 11 23
ΑΕΛ 10 19
ΑΠΟΛΛΩΝ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 10 16
ΟΜΟΝΟΙΑ 10 16
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 11 16
ΑΠΟΕΛ 8 14
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 11
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 10 10
ΑΛΚΗ 11 9
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 11 8
ΑΡΗΣ 11 8
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 11 5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 11 23
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 11 23
ΑΕΛ 10 19
ΑΠΟΛΛΩΝ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 10 16
ΟΜΟΝΟΙΑ 10 16
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 11 16
ΑΠΟΕΛ 8 14
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 11
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 10 10
ΑΛΚΗ 11 9
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 11 8
ΑΡΗΣ 11 8
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 11 5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 11 23
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 11 23
ΑΕΛ 10 19
ΑΠΟΛΛΩΝ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 10 16
ΟΜΟΝΟΙΑ 10 16
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 11 16
ΑΠΟΕΛ 8 14
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 11
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 10 10
ΑΛΚΗ 11 9
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 11 8
ΑΡΗΣ 11 8
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 11 5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 11 23
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 11 23
ΑΕΛ 10 19
ΑΠΟΛΛΩΝ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 10 16
ΟΜΟΝΟΙΑ 10 16
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 11 16
ΑΠΟΕΛ 8 14
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 11
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 10 10
ΑΛΚΗ 11 9
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 11 8
ΑΡΗΣ 11 8
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 11 5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 11 23
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 11 23
ΑΕΛ 10 19
ΑΠΟΛΛΩΝ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 10 16
ΟΜΟΝΟΙΑ 10 16
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 11 16
ΑΠΟΕΛ 8 14
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 11
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 10 10
ΑΛΚΗ 11 9
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 11 8
ΑΡΗΣ 11 8
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 11 5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 11 23
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 11 23
ΑΕΛ 10 19
ΑΠΟΛΛΩΝ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 10 16
ΟΜΟΝΟΙΑ 10 16
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 11 16
ΑΠΟΕΛ 8 14
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 11
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 10 10
ΑΛΚΗ 11 9
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 11 8
ΑΡΗΣ 11 8
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 11 5

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 11 23
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 11 23
ΑΕΛ 10 19
ΑΠΟΛΛΩΝ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 10 16
ΟΜΟΝΟΙΑ 10 16
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 11 16
ΑΠΟΕΛ 8 14
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 11 11
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 10 10
ΑΛΚΗ 11 9
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 11 8
ΑΡΗΣ 11 8
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 11 5

Αντρίκεια πρόκριση οι νέοι της Ελλάδας

Η Εθνική βρέθηκε πίσω στο σκορ, νίκησε 2-1 την Ρωσία και πέρασε στην elite round του EURO 2018

Η Εθνική ομάδα Νέων έκανε το καθήκον της, νίκησε το αντίστοιχο συγκρότημα της Ρωσίας με 2-1 στο «Θ. Βαρδινογιάννης» του Ηρακλείου και προκρίθηκε στην επόμενη φάση (elite round) του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2018 ως δεύτερη από το 10ο όμιλο, που διοργάνωσε η ΕΠΟ.

Την πρώτη θέση κατέλαβε η Ρουμανία, που συνέτριψε το Γιβραλτάρ με 8-0 και συμπλήρωσε τρεις νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Οι Ρώσοι προηγήθηκαν στο 21ο λεπτό με το τέρμα του Τικνιζιάν, αλλά οι παίκτες του Γιάννη Γκούμα βρήκαν το σθένος να αντιδράσουν, να ισοφαρίσουν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι του Σιαμπάνη και να φτάσουν στη νίκη-πρόκριση με γκολ του Εμμανουηλίδη στο 77΄.

Ο Πολωνός διαιτητής Μπάρτοζ Φρανκόφσκι απέβαλε τους Τικνιζιάν στο 90΄ και Μπορόντιν στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ παρατήρησε με κίτρινη κάρτα τους Δημητρίου, Καμπέτση, Μελιόπουλο, Ντιβέεφ, Κακόεφ, Εβγκένιεφ και Σουλεϊμάνοφ.

Οι συνθέσεις:

ΕΛΛΑΔΑ (Γιάννης Γκούμας): Σιαμπάνης, Παπάζογλου, Δημητρίου, Χατζηδίμπας, Καμπέτσης, Ξενιτίδης (75΄ Γιούσης), Κωστανάσιος, Μελιόπουλος, Δημήτρουλας (57΄ Εμμανουηλίδης), Δουβίκας (80΄ Νταλακούρας), Τάμπας.

ΡΩΣΙΑ (Αλεξάντερ Γκρίσιν): Λομάεφ, Γκολούμπεφ (46΄ Μουσάεφ), Μπορόντιν, Γκόρσκοφ, Ούκτιν, Ντιβέεφ, Κακόεφ, Εβγκένιεφ, Τσιπσένκο (64΄ Ρουντένκο), Τινκιζιάν, Κισέλεφ (38΄ Σουλεϊμάνοφ).

ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΣΧΟΛΙΟ

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.