ΑΛΚΗ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0

Ο Καζού αναπτέρωσε τις ελπίδες πρόκρισης για τον επαναληπτικό

To ΑΠΟΕΛ ήταν πολύ κακό στο πρώτο ημίχρονο και έδωσε το δικαίωμα στη Σούντουβα να προηγηθεί μέχρι το 20' με χατ-τρικ του Σισίλια με 3-0. Ωστόσο το γκολ του Καζού στις καθυστερήσεις που μείωσε σε 3-1 δίνει ελπίδες πρόκρισης στους πρωταθλητές ενόψει του επαναληπτικού στο ΓΣΠ.

ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ (Βλ. Τσέμπουρι): Καρντούμ, Λεϊμόνας, Σβερλιούγκα, Ζιβάνοβιτς, Ματουλεβίτσιους, Σλάβιτσκας, Αζεβέδο (58΄Φίνκλερ), Βερμπίκας (83΄ Ντιμπάλ), Τόπτσαγκιτς (30΄ Βεζεβίτσιους), Α. Γιανκάουσκας, Σισίλια

ΑΠΟΕΛ (Μπρ. Μπαλταζάρ): Βάτερμαν, Μιλάνοφ (63΄Νατέλ), Καζού, Ταβάρες, Μερκής, Μοράις, Σόουζα, Αλ Τάαμαρι, Σάλαι (46΄ Αλωνεύτης), Ντε Βινσέντι (46΄Ποτέ), Ντελατόρε

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Λεϊμόνας

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Σαν Φενταγί (Ντε Αλμέιδα, Σλ. Γιοσίποβιτς)

ΝΩΡΙΤΕΡΑ:

ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΦΑΣΕΙΣ

94' O Kαζού από κοντά μειώνει σε  3-1.

85' Απευθείας φάουλ του Ντελατόρε η μπάλα έξω.

71΄Τεράστια ευκαιρία  για το ΑΠΟΕΛ ο  Αλωνεύτης  πρόλαβε και τον τερματοφύλακα όμως η μπάλα  πέρασε λίγο έξω.

68΄Ευκαιρία  για το ΑΠΟΕΛ   κεφαλιά ο Ντελατόρε ο Γιανκάουσκας σε κόρνερ

63΄ κεφαλιά του Ντελατόρε στο κεφάλι αντιπάλου και κόρνερ.

Τρίτη αλλαγή για το ΑΠΟΕΛ  έξω ο Μιλάνοφ μέσα ο Νατέλ

53΄ Κεφαλιά του Ποτέ δύσκολα ο  Καρντούμ

47΄ Ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ ο Ποτέ το πλασέ αποκρούσει ο Καρντούμ

Έναρξη Β ημιχρόνου

Δύο αλλαγές για το ΑΠΟΕΛ έξω Σάλαι και Ντε Βινσέντι,  μέσα  Αλωνεύτης και Ποτέ. Με  4-4-2  πλέον ο Μπαλταζάρ με Ποτέ και Ντελατόρε μπροστα

Τέλος ημιχρόνου το ΑΠΟΕΛ χάνει με ένα βαρύ  σκορ χωρίς να  καταλάβει πως. Αν  φτιάξει τα πράγματα στην άμυνα  μπροστά θα πετύχει γκολ.

45΄ο Αλταμαρι θα κάνει μια ωραία προσπάθεια θα κάνει  το σουτ έξω.

39΄ Ο  Ντε  Βινσέντι εκτελεί φάουλ δύσκολα ο  τερματοφύλακας σε κόρνερ.

Πιέζει το ΑΠΟΕΛ μαζεμένοι όλοι  Λιθουανοί  πίσω.

28΄ Πέναλτι ζητά το ΑΠΟΕΛ  σε σπρώξιμο  στον Αλτάμαρι.

19΄Γκολ 3-0 η Σουντοβα,   απίστευτη η άμυνα  τραγική δέχεται νέο πλήγμα σκοράρει και πάλι ο Σισίλια.

14΄Γκολ  2-0 για τη Σουντουβα.  ο Σισίλια και πάλι θα κερδίσει την κακή άμυνα και θα νικήσει τον  Βάτερμαν

9΄ Γκολ  1-0  για τη Σούντουβα.  Ο Σισίλια από κοντά με ωραίο πλασέ θα σκοράρει. Πολύ κακή άμυνα από Καζου και Μερκή

ΟΙ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ:

ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ (Βλ. Τσέμπουρι): Καρντούμ, Λεϊμόνας, Σβρλιούγκα, Ζιβάνοβιτς, Ματουλεβίτσιους, Σλάβισκας, Αζεβέδο, Βέρπικας, Τόπσαγκιτς, Α. Γιανκάουσκας, Σισίλια

Στον πάγκο:Ρίντλεϊ, Γκάιντουτσικ, Ισόδα, Κασπαραβίτσιους, Φινκλέρ, Ντε Αραούχο, Βεζεβίτσιους

ΑΠΟΕΛ (Μπρ. Μπαλταζάρ): Βάτερμαν, Μιλάνοφ, Καζού, Ταβάρες, Μερκής, Μοράις, Σόουζα, Αλ Τάαμαρι, Σάλαι, Ντε Βινσέντι, Ντελατόρε

Στον πάγκο: Ρομό, Εφρέμ, Βινίσιους, Ποτέ, Αλωνεύτης, Καρλάο, Νατέλ